|  registrovat

Taneční klub Street Busters o.s.

 

 
 

home > aktuality

Mistrovství Moravy - EDLT2009 - 25.4.2009

Sice ještě není konec sezony, ale rád bych zhodnotil již teď první taneční rok našeho klubu Street Busters. A to jako velice úspěšný. Začnu netradičně – od konce. Poslední soutěž, které jsme se zúčastnili, bylo Mistrovství Moravy v rámci celorepublikové soutěže „Emco dance life tour 2009“(EDLT2009), kterou pořádá taneční organizace CDO. Jen pro pořádek – CDO sdružuje asi 16 000 tanečníků ve 231 kolektivech z celé České republiky.

Na Mistrovství Moravy(MM), které se konalo v sobotu 25.4.2009 brněnském Boby centru, jsme dosáhli úplně nečekaného úspěchu v kategorii HipHop formace. Tedy ne, že bychom nedoufali v dobré umístění, ale realita je taková, že na Moravě je ve street dance hrozně silná konkurence. Pro nás byl již obrovský úspěch to, že jsme se probojovali na MM z oblastního kola pro Jižní Moravu a Vysočinu. „Děti A“ postoupily ze 3. místa(ze 4), „Junioři A“ ze 4. místa(z 6) a „Busters Unit“ také ze 4. místa(z 11). Zvláště „Busters Unit“, kteří se vůbec poprvé(!) zúčastnili soutěže, předvedli naprosto skvělý výkon, dali do toho srdíčko a obrovský hec. A to je pro mne nesmírně důležité, protože ukázali celému Street Busters, jak tančit s nasazením a ještě si to užít! Jsem si jistý, že právě tohle rozhodlo o našem úspěchu na MM.

Vždyť Junioři A se nejprve probojovali do finále mezi nejlepších 7 formací a ve finálovém boji po super výkonu vybojovali skvělé 3. místo z celkem 11 formací a postupují na Mistrovství ČR. Potom již přišla na řadu nejsilněji obsazená kategorie HVK, které se zúčastnilo celkem 16 formací. Busters Unit podali sice trochu nervózní, ale nesmírně bojovný výkon a porota to ocenila tím, že je poslala do finále mezi 8 nejlepších. Na Mistrovství ČR postupovalo jen 5 nejlepších formací, ale „Busters Unit“ se tím nenechali rozhodit a finálový tanec zajeli taktéž bojovně a s nasazením, ale uvolnili se a víc si to užili. Doufali jsme v páté místo a tak pro nás finálové bodování poroty znamenalo infarktovou situaci. Nakonec se po sčítání bodů ukázalo, že jsme skončili na 4. místě z 16 formací a s „Busters Unit“ postupujeme na Mistrovství ČR jako druhý nejlepší klub na Moravě, protože všechny tři místa před námi obsadil Dynamic Brno! Byl to neskutečný zážitek a já musím moc poděkovat jak soutěžícím, tak i věrné hrstce dalších členů klubu a rodičů, kteří přijeli podpořit naše teamy a užili si to všechno s námi. Díky!!!

Dětskou věkovou kategorii Mistrovství Moravy teprve čeká 24.5.2009 v Pře­rově, tak budeme držet palce!

Ledečský pohár 2009 + EDLT Brno

Tak zatím co naše „A“ složky odpočívaly po minulém týdnu, kdy v Brně proběhlo regionální kolo EDLT pro Jihomoravský kraj a Vysočinu, v podstatě celý zbytek klubu Street Busters se vypravil na soutěž „Ledečský pohár 2009“, která proběhla v sobotu 18.4. v Ledči nad Sázavou. Bylo nás tolik, že jsme museli vypravit dva autobusy, do kterých se poskládali Děti B, Junioři B, Junioři C a Hvk A. Podpořit jeli také další tanečníci z klubu i někteří rodiče. Celá soutěž byla trochu zdlouhavá, protože kromě naší kategorie street dance soutěžilo ještě disco, show, mažoretky, country atd. Nakonec jsme se ale dočkali a musím říci, že to byl opravdu nářez. Street Busters se zde prezentoval jako velká rodina, všichni se vzájemně a hoodně hlasitě podporovali, takže výsledky jen podtrhly skvělou atmosféru, kterou si tam naši tanečníci pro sebe vytvořili. S hrdostí mohu napsat, že Děti B získaly 2. místo ze čtyřech formací, Junioři B 1. místo a Junioři C 3. místo z devíti formací a Hvk A 2. místo z jedenácti formací. Je třeba říci, že konkurence byla opravdu veliká, protože v juniorech byli např. Funny Angels, kteří získávají na soutěžích velice slušná ocenění a Hvk A předběhli jen Chicos České Budějovice, kteří vyhráli před třemi týdny regionální kolo EDLT pro Jihočeský kraj!

Hodně rád také na tomto místě poděkuji trenérkám Markí Mísařové za Děti B, Áje Zápotočné za Juniory B, Martince Tůmové za Juniory C a Áje Brabcové za Hvk A. Skvěle připravily svoje týmy na soutěž nejen tanečně, ale také psychicky. Všichni si to tancování super užívali s úsměvem a v pohodě. Jestli byla nějaká tréma, tak to na sobě nedali znát, a valili. A tak to má taky být, tancuje se srdcem, má to bavit jak tanečníka, tak všechny okolo a v sobotu to všichni ukázali. A svým trenérkám přinesli nejen poháry, ale také obrovskou radost(došlo i na slzičky) a zadostiučinění.

Jsem nesmírně rád, že náš taneční klub nereprezentují na soutěžích jen „A“ týmy, ale i všechny ostatní složky, jak dokázaly právě v sobotu v Ledči nad Sázavou. Děkuju všem :-)
_____________­___________________

Ještě se vrátím k minulému týdnu k regionu EDLT v Brně. Všechny naše „A“ týmy postoupily na Mistrovství Moravy, které se koná 25.4.2009 v Brně v Boby centru. Děti 3. místo ze čtyřech, junioři 4. místo z šesti a Busters unit 4. místo z jedenácti formací.

U Busters unit bych se rád zastavil. Všichni předvedli neskutečný výkon nejen tanečně, ale hlavně soudržností a hecem, dali do toho svoje srdíčko. Všem, hlavně z našeho klubu, ukázali, jak má vypadat „valit na plno“ a jak si to správně užít. Vahe(BDS, Dance2XS), který seděl v porotě jim dal „1“, Fidli(BeatUp) byl jejich výkonem také nadšen. Oba řekli, že to byl tanec hlavně srdcem. O to víc mě naštvalo, že se našly jedovaté jazyky, které začaly šířit, že choreografii nám dělal právě Vahe. Teda naštvalo v první chvíli, poté jsem si uvědomil, že je to v podstatě velká pocta. Že máme trenérky a choreografky (Andží Číhalová a Verča Peroutková), které dokáží dát dohromady takovou choreografii, že si někdo myslí, že ji dělal jeden z nejlepších tanečníků v ČR Vahe Akopjan. Že tomu někomu nedošlo, že když jsme na fóru děkovali Vahemu a Fidlimu, tak to bylo právě za ocenění, kterého se nám dostalo. Možná ten někdo je zvyklý, že sbírá a kopíruje cizí choreografie, možná si zvedá sebevědomí několika prvními místy z jednoho, třetím místem ze třech a předposledním místem z jedenácti. Já jsem hrdý na to, že jdeme vlastní cestou, že si budujeme vlastní styl a že nás, Street Busters, ocení lidé, kteří ve světě street dance něco znamenají, že nás znají tanečníci a lektoři českých a moravských profesionálních klubů a že k nám tito lektoři rádi jezdí na workshopy, protože vědí, že to, co nás naučí má nějaký význam a že se to zúročí v naší narůstající kvalitě. A pokud nám to někdo závidí a nedokáže pochopit, že rivalita je jen na place a jinak by se tanečníci měli respektovat a uznávat, je to jeho problém. Tanec má bavit a tanečníky spojovat, ne rozdělovat.

Regionální kolo pro Vysočinu a Jihomoravský kraj

Tak v sobotu už vyrážíme!!! Takže makejte do posledních sil! Soutěž se koná v Brně(Bobycen­trum), soutěží Děti A, Junioři A a Busters Unit. Jedeme společně autobusem, cena autobusu je 50 korun na osobu, startovné je 100 korun. Kdo se jede koukat, tak vstupné pro dospělé je 190 korun a osoby mladší 15ti let 150 korun. Sraz je v 7.15 u DKO.

Víkendové workshopy s BDS Academy Praha

3.4.- 5.4. se budou konat víkendové workshopy s Wahem, Danem a Pitkinem(všichni BDS Academy Praha). Pravděpodobně budou součástí i nějaké battly:) Workshopy budou stoprocentně povinné pro všechny áčka. Cena jednoho workshopu bude 100 korun.

MČR STREET BATTLE

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“. Obojího se nám vrchovatě dostalo na MČR Street Battle nazvaného „GAME OVER“, které proběhlo 15.2.2009 v Brně. Začnu tím zlým, ale ono to vlastně ani tak zlé nebylo. Battle team naší nejmladší soutěžní kategorie Děti A během čtrnácti dnů před mistrovstvím bojoval postupně s nemocemi, až z původních osmi dětí zůstalo jen pět. Vzhledem k tomu, že se několikrát musela předělat choreografie pro postupně se zmenšující počet tanečníků, nebyl výsledný efekt takový, jaký by si děti zasloužily. I přesto zabojovaly a nakonec získaly ve street battle teamů 7. místo. Také v jednotlivcích se neztratily, např. Tinka Tesařová získala 17. a Verča Dufková 23. místo ze 47 soutěžících.

Naše nejsilnější věková kategori Junioři A potvrdila to „do třetice dobrého“. Po vynikajících úspěších v silně obsazených battlových soutěžích v Táboře a v Ostravě získali úspěch nejcenější. Battle team juniorů vybojoval na MČR naprosto skvělé 3.místo, když v souboji o bronzovou příčku porazil favorizovaný juniorský team brněnského BeatUpu! Dále za nimi zůstaly takové jména, jako je BDS Academy Praha, Magic Free Group Brno, B-fresh Brno, Zkrat Praha, Mighty Shake Zastávka a další. Stejně, ne-li více, je cenný úspěch v sólo battlech juniorů. Sabina Solničková po brilantních výkonech v jednotlivých battlech získala 3.místo a Klára Peroutková 7.místo z 76 nejlepších tanečníků České republiky!

Ocenit musím také kategorii HVK(hlavní věková kategorie), kde se náš battle team teprve podruhé zúčastnil takové velké soutěže. Výrazně neuspěl, je však potřeba pochválit za odvahu, se kterou do toho šli v konkurenci, kde kromě vynikajících tanečníků z výše uvedených tanečních klubů soutěžili také jejich trenéři. V sólo battlech HVK si z našich nejlépe poradila Ája Číhalová, která skončila na 11.místě a Gabča Krčálová na 28. místě z 56 tanečníků a trenérů.

Rád také uvedu jména dalších našich tanečníků, kteří nás na MČR v Brně s velkým nasazením reprezentovali. V kategorii dětí to byly ještě Bětka Poláčková, Terka Gleixnerová a Verča Válalová, v kategorii junioři Sabča Němcová, Alča Mísařová, Martinka Bednářová a Peťa Baštová, v kategorii HVK Denda Pahrová, Markéta Sokolová, Ája Brabcová, Lucka Oščádalová a Verča Růžičková.

Znovu se ukázalo, že dobře tančit street dance není výsadou jen silných brněnských, pražských a ostatních profesionálních klubů, ale že se s nimi směle může měřit i náš jihlavský taneční klub Street Busters. Za všechny pochvaly jsou slova dvou porotců po soutěži: „Máte skvělou techniku a styl, stačí jen víc nasazení a sebedůvěry a můžete i vyhrát“ (Fidli – leader BeatUp Brno) a „Supr ! byl jsem překvapen, že tu existuji skupiny jako vy ! Jen si trošku víc věřit a MČR je příště vaše!“ (Mikee – lektor The Next Movement Šumperk.

Kompletní výsledky MČR Street Battle 2009 jsou zde: http://www.czechdance.org/…rary/558.zip

Placení školného

Školné je možno platit od pondělí 26.1. přes účet. Členský příspěvek musí každý člen uhradit NEJPOZDĚJI do 13.2.!
Členský příspěvek pro II. pololetí 2008/2009 je pro věkovou kategorii 3–4 roky(bejbiny) 800,– Kč, pro ostatní věkové kategorie 1300,– Kč. Pokud se stane členem tanečního klubu další sourozenec, má slevu 25%. K zvýšení členského příspěvku jsme byli nuceni přistoupit proto, že jsme žádali magistrát o grant na rok 2009 ve výši 221 000,– Kč a bohužel nám magistrát nedal ani zlomek této částky (ani floka) a veškerá naše snaha proto byla marná! Doufám, že toto zvýšení pro Vás bude akceptovatelné i vzhledem ke vzrůstající úrovni našeho klubu.

Platba na účet:
Číslo účtu: 224204555/0300 u ČSOB
Variabilní symbol: datum narození ve tvaru ddmmrrrr(příklad 24.9.2008 je 24092008)

Specifický symbol:
1  – baby 1 a baby 2
2  – špunti
3  – mikro
41  – děti A
42  – děti B
51  – junioři A
52  – junioři B
53  – junioři C
61  – Busters Unit
62  – hvk A
63– hvk basic

Platba hotově:
od pondělí 9.2. do pátku 13.2. na baletním sále vždy od 17:00 do 19:00, ve středu 11.2. pouze do 18:00

Junioři Street Busters dobyli Ostravu :-))

Tak musím říct, že tenhle report píšu opravdu s obrovskou radostí a hrdostí, protože se nám podařil po velice úspěšných battlech v Táboře vskutku historický úspěch na battlové soutěži „O zlatý pohár“ v Ostravě. Sešla se tady špička moravských tanečních klubů – Dynamic, B-fresh, Magic Free Group, Mighty Shake, Beat Up a teď můžeme říct, že i Street Busters, protože my jsme tam všechny převálcovali. V battlech „junioři sólo“ 1.místo (Sabča Solničková) a 2. místo (Klárka Peroutková) ze 73(!) soutěžících, v batlech „junioři crew“ získal battle team Street Busters ve složení Peťa Baštová, Martinka Bednářová, Gabča Krčálová, Alča Mísařová, Klárka Peroutková, Kristýnka Rosolová a Sabča Solničková 1.místo z 9 teamů!

Soutěž začala kategorií „junioři sólo“, ve které předváděli svá freestylová dema před porotou ve složení např. Alena Bělešová – Alča (Alyaschca crew), Adam Klempár (tanečník roku 2006, Alyaschca crew), Martin Fiedler – Fidli (leader Beat Up, pořadatel Beat Street a Street Dance Camp) a další. Porota vybrala 8 přímo postupujících do battlů, (postoupila Klárka), v redance dalších 16 (postoupila Sabča a Gabča). Klárka se Sabčou procházeli vítězně přes kvalitní soupeře až do finále, které v „sestrovražedném“ boji vyhrála Sabča, Klárka byla druhá. Úžasnej výsledek!

Holky si pak užily svojí strhující jízdu i v battlech „junioři crew“, kde sice s demem postoupily ze 7.místa, ale hned v prvním battlu porazily B-fresh, když vychytaly třetí dancehallovej vstup (jak se hodil workshop s Luccy,že :-)) a B-fresh vyřadily. Když šly v dalším battlu proti Mighty Shake, kterej měl nejlepší demo, myslely si, že už to mají spočítaný. Nedaly se, ukázaly dobrej new style, ještě lepší haus dance a nakonec Mighty Shake dorazily opět dancehallem a zaslouženě postoupily do finále. Tady je čekal Magic Free Group z druhý větve pavouka, ale holky si svou vítěznou jízdu už nenechaly vzít a radovaly se z prvního velkého vítězného battlu i se svou dojatou trenérkou Ájou Číhalovou.

Chtěl bych všem, kteří se zúčastnily soutěže, poděkovat za úžasnej zážitek, že to nevzdaly a makaly až do konce, na kterým nás čekaly dvě první a jedno druhý místo. Dosáhli jsme doopravdy historického úspěchu, je vidět, že se naše práce úročí, že všechny ty workshopy a tréninky vedou k nějakému cíli a že to stojí za to. Za všechny, kteří nás chválili, slova porotce Fidliho, který mi po soutěži řekl, že jsme za poslední rok udělali obrovský posun dopředu. A tohohle ocenění od Fidliho si opravdu moc vážím.

stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

 

 
2008–2012 © Street Busters | info@street-busters.cz | www.hotovo.net | nahoru